rzycisk

     Dzwoń   teraz

O nas

+48  503  522  972

akka.gliwice@gmail.com

   Kontakt

       Działalność rozpoczęliśmy w 1987 roku. Rozpoczęliśmy od montażu instalacji grzewczych, gazowych, wodnych, kanalizacji i wentylacji. Mieliśmy też drobny epizod w montażu płyt gipsowo kartonowych, który nieoczekiwanie przerodził się w kilkuletnią współpracę z firmami w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Prowadziliśmy tam samodzielnie budowy na dużych obiektach, łącząc wszystkie powyższe specjalności. Zachodnie firmy zasadniczo stosują bardzo wąską specjalizację, więc mieliśmy przewagę.

   Obecnie ograniczamy się do montażu instalacji grzewczych a więc pomp ciepła w dowolnym systemie. Montujemy klimatyzatory które na dobrą sprawę mają z pompami ciepła więcej wspólnych cech niż różnic. Główna zasada działania jest ta sama a oba powyższe systemy mogą na przemian chłodzić lub grzać J. Mamy wiedzę, doświadczenie i europejskie certyfikaty.

  Pompy ciepła ściśle łączą się z instalacjami grzewczymi więc oczywiście pozostajemy wierni tematowi centralnego ogrzewania, które w obecnej dobie na dobre przekształciło się w płaszczyznowe. Mam na myśli popularne podłogówki, ale warto tu zaznaczyć (bo niewiele osób wie) że ogrzewanie płaszczyznowe też znakomicie sprawdza się na sufitach i ścianach. Jest to nieco zmodyfikowany układ ale działa dokładnie tak samo a więc nisko-temperaturowo i poprzez promieniowanie. Polecam na poddaszach.

  W toku naszej ewolucji stanęliśmy na tematach:

 

- Pompy ciepła

- Klimatyzacja

- Ogrzewanie płaszczyznowe („podłogówki” i nie tylko)

- Woda bieżąca i kanalizacja

- Rekuperacja a więc wentylacja

- Elektryka z certyfikatami też jest nieodzowna

 

   Fachowa wiedza z zakresu płyt GK często nam się przydaje podczas montażu na istniejących obiektach.

  Mamy też uprawnienia spawalnicze; MIG, MAG, TIG, elektrody. Chociaż nie zajmujemy się spawaniem to taka możliwość też bywa czasami bardzo pomocna na budowach.

 

 Zapraszamy do współpracy