Dzwoń   teraz

Pracujemy na terenie województwa śląskiego.

 

Zakres podstawowych czynności to;

 

1 - montaż szafki rozdzielacza + rozdzielacz

3 - położenie dwóch warstw styropianu

3 - rozłożenie folii refleksyjnej i taśm obwodowych

4 - ułożenie rur wg projektu

5 - połączenie rozdzielacza z maszynownią (kotłownią)

6 - na koniec próba szczelności i protokół

 

   Oczywiście projekt instalacji podłogowej jest fundamentem działania.

   Jeśli inwestor nie ma projektu, to trzeba go zrobić.

  Zaliczek nie bierzemy, ale za materiały dostarczone na budowę rozliczamy się po ich przywiezieniu. Tak samo jak materiały rozliczamy projekt. Bo jeśli z jakichś powodów nasze drogi by się rozeszły, to my nie jesteśmy stratni a inwestorowi zostaje to za co zapłacił, więc też bez strat może dalej sobie kontynuować prace. Wszyscy są bezpieczni.

 

   By wykonać projekt musimy znać; zapotrzebowanie energetyczne budynku, jego plan oraz rodzaj ogrzewania. Pompy ciepła pracują na niskim parametrze i dużych przepływach, więc budowa podłogówki będzie nieco inna niż w przypadku gazu czy kotła na paliwo stałe.

 

   Warto też zastanowić się nad grubością wylewki. Bo jeśli podłoga ma być zasilana pompą ciepła, która przypuszczalnie będzie pracowała w nocnej taryfie, to wylewka będzie pełniła funkcje akumulatora energii cieplnej. Zatem im grubsza tym lepiej. Jej działanie jest podobne do dawnych pieców szamotowych. Za cienka wylewka będzie bardziej przypominać kaloryfer blaszany, który grzeje tylko gdy jest w nim gorący czynnik.

 

Zachęcam do przeczytania działu na tej stronie „ O nas”

Ogrzewanie podłogowe

+48  503  522  972

akka.gliwice@gmail.com

   Kontakt