Dzwoń   teraz

   Pracujemy na terenie województwa śląskiego.

   Zajmujemy się instalacjami wentylacyjnymi. Budujemy układy wentylacyjne w starych i nowych budynkach. Montujemy też same wentylatory w ścianach, uprzednio wycinając koronką diamentową otwór na wskroś. Czasami wystarczy wyciąć sam otwór.

 

   Specjalizujemy się w budowie wentylacji z odzyskiem ciepła, potocznie Rekuperacją.

 

   Rekuperację można zrobić na dwa sposoby

1 – z centralną jednostką i siecią kanałów oplatającą cały dom , lub

2 – z rekuperatorem wbudowanym w wycięty, okrągły otwór w ścianie, który wentyluje tylko jedno pomieszczenie. 

W drugim przypadku całe urządzenie jest praktycznie nie widoczne, a wszystkie cykle wymian odbywają się przy pomocy jednego kanału wlot-wylot.

 

   Jeśli planujesz budować dom i masz w planie wentylację z odzyskiem ciepła (Rekuperację), to dobrze byłoby już na tym etapie wykonać projekt tej instalacji. Potem podczas wylewania stropów w wyznaczonych miejscach wykonać przepusty. W efekcie zmniejszy to późniejsze koszty i oszczędzi czas.

  Gdy tego nie zrobisz, też sobie poradzimy. Mamy otwornicę diamentową do betonu.

   Jesteśmy firmą wykonawczą, więc rozważania tutaj na temat ogólnych teorii nie mają tu większego sensu, gdyż każdy praktyczny przypadek trzeba traktować inaczej, a ogólne informacje znajdziesz w Internecie. Oczywiście możesz do nas zdzwonić i dopytać.

 

   Żeby powiedzieć coś konkretnego na temat Twojej wentylacji,  musimy zapoznać się z planem budynku, mieszkania czy lokalu. Dowiedzieć się, jaki charakter ma mieć obiekt, ile osób ma w nim przebywać, którędy będą prowadzone kanały itp.

   Na tej podstawie, korzystając z norm, robimy projekt instalacji a potem ewentualnie przystępujemy do realizacji.

   Może się zdarzyć że nasz klient, mając już gotowy projekt i precyzyjnie wyszczególnione dane materiałowe, z jakichś powodów się wycofa.    Dlatego jeśli inwestor nie posiada wcześniej własnego projektu i trzeba go wykonać, to za tą usługę pobieramy opłatę. Nikt tu niczego nie ryzykuje. My nie ponosimy strat a klient ma profesjonalne wytyczne do dalszych prac.

   Cała instalacja po wykonaniu, zostanie zalana betonem lub zamknięta w przestrzeni sufitu podwieszanego i po tym etapie już niczego się nie da zmienić, więc profesjonalny projekt jest niezbędny. Poza tym dokumentacja może się przydać za kilkanaście lat. Stanowczo odradzamy wykonywanie dużych prac bez projektu.

 

Naszą pracę generalnie dzielimy na trzy etapy.

1 – Projekt

2 – Wykonanie warstwy kanałowej. Przed wylewkami i pracami wykończeniowymi.

3 – Montaż jednostki centralnej, anemostatów i regulację systemu. Po sfinalizowaniu prac wykończeniowych.

 

W związku z ogólnoświatowymi problemami w łańcuchach dostaw towarów, bardzo często się zdarza, że urządzeń nie można kupić z marszu. Dla tego warto ten fakt wziąć pod uwagę, sprawdzić dostępność wybranej jednostki centralnej i jak najszybciej zamówić, bo problemy mogą się jeszcze pogłębić. Mamy wojnę, ogólnoświatowy kryzys i nie wiemy jakie zmiany przyniesie najbliższa przyszłość.

Wentylacja   Rekuperacja

+48  503  522  972

akka.gliwice@gmail.com

   Kontakt