Zakończenie montażu

                     instalacji polega na regulacji przepływów zgodnie z projektem, lub jeśli znamy długości poszczególnych pętli, ustawiamy je procentowo by zrównoważyć ich pracę. Jeśli natomiast mamy starą instalację i nie znamy nawet długości pętli, to otwieramy wszystkie pętle maksymalnie i wówczas na podstawie widocznych przepływów, możemy przeliczyć procentowe zależności ich długości i idąc dalej tym śladem dostosować przepływy jak wyżej.

  Instalator powinien mieć kamerę termowizyjną. Jest to w zasadzie jedyny sposób, żeby zobaczyć na własne oczy jak działają poszczególne grzejniki. Jeśli mamy w pomieszczeniu więcej niż jedną pętlę to może się zdarzyć, że działają np. tylko dwie a trzecia z ledwością bo jest zapowietrzona.

  Kamera termowizyjna pokaże nam, czy wszystkie pętle działają na 100% i czy rozgrzewają się równomiernie. Warto żeby wasz instalator posiadał taką kamerę i nie działał na słowo honoru.

 

 To z czego zrobicie swoją instalację, będzie rzutowało na późniejsze koszty eksploatacyjne.

Tanie rury, brak separatorów, za słaba, tańsza pompa w przyszłości mogą okazać się bardzo kosztowne w eksploatacji lub zakończyć się awarią gdy będzie już po gwarancji.

     Dzwoń   teraz

      Koszt montażu jest ważnym warunkiem ale ważniejszym, jest późniejszy koszt eksploatacji.

      Zaniżona cena instalacji jest pułapką a wysoka nie koniecznie gwarantuje, że będzie lepiej, więc dobrze było by co nieco wiedzieć, zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązania.

       Niewłaściwe decyzje dzisiaj, będą skutkowały dużymi stratami w przyszłości. Kosztowne naprawy, wysokie "rachunki grozy" za prąd.

      Inwestor (kupujący pompę ciepła) mimo ogólnodostępnej wiedzy, nie zna się na szczegółach technicznych, od których zależeć będzie późniejsza sprawność układu a więc koszt eksploatacji oraz wieloletnia bezawaryjność.

      Warto zatem wiedzieć, jak dokonać poprawnego wyboru.

      Więc zachęcam do przeczytania zakładek o wyborze rodzaju pompy czy np wyborze orurowania, bo ma to finalnie duże znaczenie.

    Koszt jest głównym kryterium wyboru, to oczywiste.

    Jednakże zasadniczą kwestią jest to, co za te pieniądze dostajemy.

Ile to kosztuje?

+48  503  522  972

akka.gliwice@gmail.com

   Kontakt